انتخاب ها !

همه ی ما یکسان به دنیا آمده ایم: برهنه،هراسان و بیسواد!

بعد از این ورود بزرگ، زندگی مجموعه ای از انتخاب های ما خواهد بود که خودمان داریم. انتخاب های ما میتوانند بهترین دوست یا بدترین دشمن مان باشند. میتوانند ما را به اهداف مان برسانند یا به سیاره ای دور افتاده بفرستند تا دور خودمان بچرخیم.

درباره اش فکر کنید، هر چیزی که در زندگیتان وجود دارد،به خاطر این است که پیشتر در مورد چیزی تصمیم گرفته اید.انتخاب ها ریشه ی همه ی نتایج هستند.هر انتخاب،رفتاری را آغاز می کند که در بلند مدت تبدیل به عادت می شود.

اتخاب های ضعیف شما را عقب انداخته و سبب می شوند انتخاب های جدید داشته باشید که سخت تر خواهند بود.اگر هیچ انتخابی نکنید، دریافت کننده ای منفعل از هر چیزی که در مسیرتان قرار میگیرد خواهید شد.

یادگیری از فرهنگ؟

درحقیقت شما انتخاب ها را انجام می دهید، سپس آنها شما را می سازند.هر تصمیمی، هر چند بی اهمیت و ناچیز،مسیر زندگی شما را تغییر می دهد.انتخاب های ما توسط فرهنگ و تربیت خانوادگی مان شکل می گیرند.آنها طوری در رفتارها و عادت هایمان تنیده شده اند که فراتر از حد کنترل به نظر می آیند.

به عنوان مثال،آیا این را تجربه کرده اید که کسب و کار و زندگی تان ناگهان به خاطر انتخابی احمقانه یا مجموعه ای از تصمیمات کوچک و اشتباه،به کلی خراب شده باشد؟و به نظرتان هیچ دلیل واضحی برای این اتفاق وجود نداشته باشد؟

شما هرگز نمی خواستیدخودتان را نابود کنید!

اما با فکر نکردن به انتخاب هایتان و نسنجیدن ریسک ها و نتایج بالقوه این انتخاب ها، خودتان را در شرایطی یافتید که با عواقب ناخاسته ای روبه رو شده اید.هیچ کس اگاهانه نمی خواهد چاق یا ورشکسته شود ولی اغلب این اتفاقات در نتیجه ی مجموعه ای از تصمیمات کوچک و ضعیف به وقوع می پیوندند.

_____________________________________________________________________________________________________

برگرفنه از کتاب “اثر مرکب” به قلم “دارن هاردی”

(گنجینه ای از ایده ها برای رسیدن به موفقیتی که تاکنون فکر نمی کردید امکان پذیر باشد!)

, , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
پدر پولدار، پدر فقیر
نوشتهٔ بعدی
تکانش بزرگ

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست