پدر پولدار پدر فقیر_دیجیتال مارکتینگ ژوپیرس

پدر پولدار، پدر فقیر

پدر پولدار، پدر فقیر

 

 

پدر تحصیلکرده و فقیرم میگفت:«چیزی که مستحق آن هستم، یعنی ساعتی25 سنت بخواهم.»

پدر فقیرم گفت:« اگر حقوقم افزایش پیدا نکرد سریع از کار استعفا دهم!»

پدر پولدارم درحالیکه روی صندلی اتاق کارش میچرخید گفت:«من میفهمم که تو میخواهی حقوقت افزایش یابد یا در غیر این صورت میخواهی از کار استعفا داده و بروی.»

من تقریبا با گریه گفتم:«شما به قول خودتان عمل نکردید.»

من واقعا از اینکه با یک مرد بزرگ این گونه مواجه شدم ترسیده بودم!

من گفتم:«شما گفتید اگر برایتان کار کنم به من آموزش میدهید.خب،من برایتان کار کردم. من سخت کار کردم.من بازی بیس بالم را رها کردم تا برای شما کار کنم اما شما سرحرفتان نماندیدو هیچ چیزی به من یاد ندادید!شما همانگونه که دیگر مردم شهر میگویند یک کلاهبردار هستید، شما طماع و حریص هستید.شما فقط پول میخواهید و به کارگرانتان اهمیتی نمیدهید.شما مرا منتظر نگه میداریدو هیچ احترامی برای من قائل نیستید.من تنها یک پسر بچه هستم و حق دارم که با من بهتر رفتار شود!»

پدر پولدارم روی صندلی چرخانش به سمت من چرخید و دستانش را به چانه گرفت و به من خیره شد.

او گفت:«بد نبود،من کمتر از یک ماه،تو مثل اکثر کارمندان من هستی!»

من منظورش را نفهمیدم و با ناراحتی ادامه دادم:«چه؟من فکر میکردم شما میخواهید به آنچه که قول داده اید عمل کنید. در عوض شما میخواهید مرا شکنجه دهید؟ این کار بسیار وحشیانه است،واقعا وحشیانه است!»

پدر پولدارم به آرامی گفت:« من دارم به تو آموزش میدهم.»

من با عصبانیت گفتم:«شما به من چه یاد دادید؟هیچ! شما از زمانی که من قبول کردم با حقوقی ناچیز برایتان کار کنم حتی یک بار هم با من حرف نزدید. 10  سنت در ساعت! من باید به دولت درباره این کار شما اطلاع دهم!همانطور که میدانید ما قانون کودکان کار داریم و میدانید که پدر من برای دولت کار میکند.»

پدر پولدارم گفت:«عجب!حالا دقیقا مثل افرادی شدی که قبلا برای من کار میکردند،افرادی که یا اخراجشان کردم یا خودشان رفتند.»

من با شجاعت گفتم:«شما چه میخواهید بگویید؟شما به من دروغ گفتید.من برای شما کار کردم و شما به قولتان عمل نکردید.شما هیچ چیزی به من یاد ندادید.»

پدر پلدارم با آرامش پرسید:«چگونه میگویی که من چیزی به تو یاد ندادم؟»

با اخم گفتم:«شما هرگز با من حرف نزدید. من 3 هفته برای شما کار کردم و شما هیچ چیز به من یاد ندادید!»

پدر پولدارم پرسید:«آیا آموزش فقط به معنای حرف زدن و سخنرانی است؟»

من پاسخ دادم:«بله همین گونه است.»

او با لبخند گفت:«این شیوه ای است که در مدرسه به شما آموزش می دهند، اما به شیوه ای نیست که زندگی به تو آموزش می دهد و من می گویم که زندگی بهترین معلم است.اکثر مواقع زندگی با تو حرف نمیزند زندگی فقط گاهی به تو فشار می آورد.زندگی با هر بار فشار به تو میگوید بیدار شو! چیزی هست که می خواهم تو یاد بگیری. »

من به آرامی از خودم پرسیدم :« این مرد درباره چه چیزی حرف میزند؟زندگی به من فشار می آورد و با من حرف میزند؟»

حالا مطمئن شدم که باید آن کار را رها کنم.آن مرد مشاعرش را از دست داده بودو باید او را حبس میکردند!

پدر پولدارم ادامه داد:«اگر تو درس های زندگی را بیاموزی عملکردت بهتر خواهد شد. اگر یاد نگیری زندگی باز هم به فشار آوردن به تو ادامه خواهد داد.مردم در این هنگام دو کار میکنند.برخی اجازه میدهند زندگی باز هم به آنها فشار آورد و برخی دیگر عصبانی می شوند و با مقابله به مثل به زندگی فشار می آورند.اما آنها به رئیس ،شغل یا همسر یا شوهرشان فشار می آورند.آنها نمیدانند که باز هم این زندگی است که دارد به آنها فشار می آورد.»

من اصلا نمی دانستم او درباره چه حرف میزند.

او ادامه داد:«زندگی به همه ی ما فشار می آورد، برخی تسلیم میشوند و برخی مبارزه میکنند.تعداد اندکی از آنها درس میگیرند و به کارشان ادامه میدهند.آنها از فشار زندگی استقبال میکنند.فشار زندگی برای این افراد به معنای چیزی جدید برای یاد گرفتن است.آنها یاد می گیرند و به مسیرشان ادامه می دهند.اکثر مردم تسلیم می شوند و تعداد اندکی مثل تو مبارزه می کنند.»

پدر پولدارم بلند شد و پنجره چوبی قدیمی که نیاز به تعمیر داشت را بست و سپس گفت:«اگر این درس را بیاموزی،تبدیل به مردی جوان دانا و ثروتمند می شوی.اگر این درس را نیاموزی، آن گاه همیشه شغل،حقوق کم یا رئیست را مقصر تمام مشکلات میدانی.آن گاه تو تمام زندگیت را به امید آنکه مشکلات مالیات را حل کنی خواهی گذراند!»

, , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
به جای مغازه، سایت اجاره کنید!
نوشتهٔ بعدی
انتخاب ها

پست های مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست